Co se stane po vstupu Chorvatska do EU?


Kategorie: Zajímavosti z Chorvatska

Co se stane po vstupu Chorvatska do EU?

Nedávno jsme se bavili se známými o tom, co se vlastně změní vstupem Chorvatska do Evropské unie. Od majitele kempu máme zase informace o tom, co od tohoto „začlenění do Evropy“ očekávají přímo Chorvaté.

Chorvatsko vstoupí do EU již letos v létě (1. 7. 2013), takže v době největšího návalu českých turistů během velkých prázdnin již Chorvatsko bude v Evropě. Ovlivní to něčím letošní dovolenou? S velkou pravděpodobností ne.
Ceny ubytování a potravin by měly letos zůstat na stejné úrovni. Dle informací z cestovních kanceláří budou ceny dovolených na letošní úrovni, a to především díky tomu, že mají zájezdy a ubytování v hotelích již usmlouvané z předloňska.

Dle informací od majitele menšího kempu z Chorvatska se však ceny pravděpodobně mírně zvýší. Spousta chorvatských kempů je totiž v nevyhovujícím, a to hlavně co se hygieny týče, stavu. Určitě jste si všimli, že majitelé především menších kempů do vybavení kempu a jeho okolí příliš neinvestují. Pokud se vracíte každý rok do stejného kempu, tak si můžete být téměř jisti, že moc nových vylepšení na vás čekat nebude. Výjimkou potom nejsou kempy s dvěma záchody a sprchami na cca 50 lidí. A nyní se tito majitelé kempů bojí právě vyhlášek Evropské unie, takže budou muset investovat.

Každá investice se potom musí promítnout do koncové ceny pro zákazníka. Takže k nějakému zvýšení cen přeci jen dojde. Jak vysoké ale bude, to nám ukáže až čas.
Jako další důvod zvýšení cen ubytování je nyní často uváděn příliv turistů do Chorvatska z vyspělejších západních zemí. Tito turisté v minulosti trávili dovolenou především v exotických destinacích, ale jak s evropskou dluhovou krizí přicházejí o svou kupní sílu, tak se vracejí k trávení dovolené v Chorvatsku. Hoteliéři potom mají více zájemců o dovolenou v jejich zařízeních a mohou si tedy zdražení ve výši kolem 10% dovolit.

Kontroly na chorvatských hranicích po vstupu do EU

Je nutné si uvědomit, že i po vstupu Chorvatska do Evropské unie budou probíhat nadále kontroly na hranicích. Tyto kontroly skončí po vstupu Chorvatska do schengenského prostoru. Vstup do Schengenu si Chorvatsko naplánovalo předběžně na rok 2015. Tímto ale nevylučuji, že by kontroly na chorvatských hranicích mohly být již nyní o něco volnější.

Komentáře


Nebyly přidány žádné komentáře.

Uživatelské menu
Komerční sdělení
ranktrackr.net