Biograd na Moru, Chorvatsko


Biograd na Moru

Biograd na Moru je menší město, které leží v severní Dalmácii. Konkrétně leží necelých 30 kilometrů jižně od Zadaru. V roce 2001 zde žilo pouze 5 259 obyvatel. Město by si zasloužilo přívlastek přístavní, kotví zde totiž spousta lodí různých velikostí (od malých člunů až po trajekt).

Počasí je v Biogradu pro trávení dovolené v letních měsících přívětivé, podrobnější informace naleznete ve článku o počasí v Zadaru.

Přesnější polohu Biogradu na Moru vám nastíní následující mapka.

Mapka ukazující polohu Biogradu na Moru

Kde v Biogradu na Moru zaparkovat

Je pravděpodobné, že při své dovolené nebudete ubytováni přímo v Biogradu, ale spíše budete v některém z okolních letovisek (Sveti Petar na Moru, Nin, apod.).
Až tedy pojedete do Biogradu na výlet, tak si dávejte pozor, kde budete parkovat. Policisté jsou zde totiž velmi nekompromisní a v případě, že špatně zaparkujete, tak vám auto odtáhnou.

Pro všechny doporučuji zaparkovat na placeném parkovišti, které je vyznačené na mapce níže.

Kde v Biogradu na Moru zaparkovat?

Během našich návštěv Biogradu jsme vždy parkovali na tomto parkovišti, kde se za parkování platí jen několik kun. Zároveň jsme byli svědky, jak na toto parkoviště vozí odtahová služba špatně zaparkovaná auta a jejich majitelé potom platili pokutu ve stovkách až tisících kun.

Co lze v Biogradu na Moru vidět?

Biograd je město, kde to po večerech žije. Na ulicích můžete vidět různé baviče, muzikanty a prodejce. Můžete si zde také zakoupit různé výlety, jako je například výlet ponorkou, nebo výlet lodí na Kornati.

Na začátku srpna, na „Den národní vděčnosti" je v Biogradu velký oslavný ohňostroj, který je vidět až do okolních přímořských vesnic. Video s ohňostrojem z roku 2012 můžete nalézt ve článku „Ohňostroj v Biogradu na Moru".

Dovolená přímo v Biogradu na Moru?

Pokud hledáte místo pro klidnou rodinnou dovolenou, kde se budete hlavně v klidu koupat na pláži, kde je dostatek místa, tak vám dovolenou v Biogradu doporučit nemohu.


V Biogradu byste měli městské pláže celkem daleko od bydlení a navíc jsou narvané k prasknutí. Během naší dovolené ve Sveti Petaru na Moru za námi do kempu dojížděli známí, kteří právě „utíkali" do klidu pryč z Biogradu.

Galerie obrázků z Biogradu na Moru

Uživatelské menu
Komerční sdělení
ranktrackr.net