Národní park Krka


Národní park Krka

Národní park Krka je vyhledávaným místem pro výlet turisty v Chorvatsku, sám jsem tento park navštívil a zanechal ve mně velmi pozitivní zážitky. V parku lze vidět, mimo spousty nádherných vodopádů a peřejí, přibližně 860 druhů různých rostlin a několik druhů živočichů (ptáci, plazi, ryby,...). Celý park se nachází v zalesněné oblasti, což znamená, že i ve velmi horkém dni je zde pro turisty příjemný chládek.

Kde se národní park Krka nachází?

Krka se nachází poblíž českými turisty oblíbeného města Šibenik. Dalo by se tedy říci, že je ve středu Dalmácie.
Do národního parku se užívají hlavně dvě vstupní místa. Jedná se o vstupy pojmenované podle měst, u kterých leží - Skradin a Lozovac. Obě vstupní místa jsou znázorněna špendlíčkem na mapce.

Vyznačení hlavních vstupů do národního parku Krka na mapě

Lozovac - je hlavním vstupem pro individuální návštěvy a pro autobusové zájezdy. U vstupní brány se nachází dostatečně velké parkoviště, kde je parkování zdarma a dále nechybějí pokladna a informace. Z parkoviště vás v letních měsících zaveze autobus do údolí, odkud se již můžete vydat na pěší túru směr Skradinski buk, tedy k subjektivně nejhezčím vodopádům v parku, kde se návštěvníci mohou koupat. Jako u většiny národních parků, tak i zde se musíte pohybovat po vytyčených cestách. Což z 90% znamenají lávky nad protekajícími potůčky plných ryb a jiných živočichů. V zimních měsících je možný vstup s autem.

Skradin - vstup, z kterého vás převáží loď národního parku Krka. Místenku si ovšem musíte předem rezervovat. Osobně jsem využil vstupu Lozovac a to samé doporučuji i jiným návštěvníkům, kteří se sem pojedou podívat tzv. na vlastní pěst.

Národní park Krka - vstupné pro rok 2013

Cena vstupu do Národního parku Krka zůstává na úrovni roku 2012 (viz. odstavec níže).

Ceník pro vstup do parku Krka v hlavní sezonu (červen - září) je následující:

Kategorie Cena
Dospělí 95,00 kn
Dítě 7 – 14 let 70,00 kn
Dítě do 7 let zdarma
Dospělí (2; 3 denní) 150,00; 200,00 kn
Dítě 7 – 14 let (2; 3 denní) 110,00; 145,00 kn


Vstupenka opravňuje mimo jiné ke vstupu do následujících oblastí národního parku Krka:
Skradinski Buk, Roški Slap, Burnum, Manojlovački Slap a Monastery Krka.

Vstupenka dále opravňuje samostatného návštěvníka k použití dopravy k vodopádům Skradinski Buk. Způsob dopravy je závislý na použitém vstupu do parku Krka. Pokud použijete vstup Lozovac, tak se jedná o dopravu autobusem. V případě vstupu Skradin se jedná o dopravu lodí.

Vstupné pro rok 2012 do parku Krka

Cena vstupného se odvíjí od toho, jaká sezóna zrovna probíhá. Ceny zde uváděné jsou pro vstup v hlavní sezóně, které se budou týkat pravděpodobně největšího počtu lidí. Pro upřesnění se jedná o měsíce červen až září.
Vstupné pro dospělého činí 95,00 kn, pro dítě od 7 do 14 let 70,00 kn a mladší děti by měly mít vstup zdarma.
V ceně vstupného je přeprava autobusem na trase Lozovac-Skradinski buk-Lozovac.

Skradinski buk

Jedno z nejhezčích míst celého národního parku Krka. Jedná se o velké nádherné a sladkovodní vodopády, u kterých je povoleno se koupat. Kolem vodopádů se rozprostírá veliká travnatá pláž, kde vzriostlé stromy zajistí i v tom nevětším horku příjemný chládek. Přímo na pláži se nachází několi bufetů a stánků se suvenýry. I přes trochu studenější vodu se jedná o obrovský zážitek, který si budete pamatovat celý život.

Koupání pod vodopády Skradisnki buk

Galerie obrázků z výletu do parku Krka

Strana:  1 2 3   další »

Můžete si také prohlédnou krátké video z Národního parku Krka.

Uživatelské menu
Komerční sdělení
ranktrackr.net