Výletní ponorka, Biograd na Moru


Výlet ponorkou v Biogradu na Moru

Jedna z dalších možností, jak si zpestřit dovolenou v Chorvatsku, je výlet ponorkou. Tento výlet lze objednat přímo v Biogradu na Moru u přístavního mola, kde tato ponorka kotví a kde si lze objednat i jiné výlety - například na Kornati.

Velikou výhodou u těchto prodejců výletů je to, že se s nimi dá domluvit česky a zároveň se s nimi dá usmlouvat i nižší cena. Především, pokud se bude jednat o větší skupinu lidí, nebo i rodinu s dětmi, tak je získání slevy téměř jisté.

Já jsem této příležitosti využil a neodolal jsem představě prohlédnout si mořské dno. Samotná ponorka je ve skutečnosti obyčejná loď ve tvaru malé ponorky, kde lze být při plavbě jak na hoře na palubě, tak i ve vnitřku lodi. V tom se nachází kožené lavice, z kterých můžete sledovat podmořský svět prostřednictvím prosklených stěn. Pro přiblížení plavidla přikládám následující obrázek.

Výletní ponorka v Biogradu na Moru

Naše plavba, která trvala přibližně jednu hodinu, nabrala směr Zadar, kde se ponorka pohybovala v okolí menších ostrůvků kolem obce Sveti Petar na Moru. Během plavby jsme viděli spoustu zástupců podmořské říše - medúzy, mořské ježky, hvězdice, sasanky, ryby, vodní rostliny a spoustu mušlí. Bohužel se nám také naskytnul obrázek zásahu člověka do přírody - odpadky (i pneumatika) na mořském dně.

Tento výlet doporučuji především rodinám s dětmi, kdy hlavně dětem zpestří dovolenou v Chorvatsku a zároveň jim poskytne zážitek na celý život. Každopádně tento výlet je zajímavý i pro dospělé.

Kdy ponorka vyplouvá a kolik výlet stojí?

Pokud mne paměť neklame, tak ponorka z Biogradu na Moru vyplouvá až pětkrát za den, přičemž nejsou dány přesné časy. Na konkrétním čase se domluvíte na místě. Dále tato ponorka vyplouvá jedenkrát za den z obce Sveti Filip i Jakov. Zde je již čas určený, ponorka vyplouvá v 12:30.

Cena tohoto výletu se pohybuje okolo 10 Euro za osobu. Dle zkušenosti je pravděpodobné, že byste mohli dostat nějakou slevu. Například nějaká rodinná akce typu 3 plus jeden zdarma a podobně.

Uživatelské menu
Komerční sdělení
ranktrackr.net