Autem do Chorvatska


Autem do Chorvatska

Trasa 1 - přes Rakousko

Jihlava, Znojmo, kolem Vídně, Graz, Maribor

Tato trasa je nejvíce osvědčená a volí ji proto nejvíce českých turistů mířících do Chorvatska. Tato trasa je pravděpodobně nejvýhodnější, i co se týče financí (palivo, poplatky).

Pokud zvolíte tuto trasu, tak se můžete těšit na moře už za nějakých cca 9 - 10 hodin jízdy. V tomto čase jsou zahrnuty i přestávky.

Trasa 2 - přes Německo

Praha, Mnichov, Salzburg, Villach, přes Slovinsko

Trasa přes Německo je delší, hlavní výhodou je možnost rychlé jízdy po německých dálnicích. Tato trasa se možná vyplatí někomu, kdo žije na západě republiky. I tak je třeba počítat za vyšší náklady za palivo a také za platbu dvou tunelů.

Trasa 3 - přes Slovensko a Maďarsko

Cestu do Chorvatska přes Maďarsko si už také vyzkoušela spousta Čechů, jedná se ale o nevýhodnou cenu. Trasa je delší a pomalejší, díky tomu potom vychází jako neekonomická.

Ceny dálničních známek 2013

Dálniční známky koupíte na benzinových pumpách. Pro klid v duši je můžete zakoupit již před cestou do Chorvatska u ÚAMK.

Ceny jsou uváděny pro automobily do 3,5 tuny.

Rakousko

10 denní - 8,3 EURO
2 měsíční - 24,2 EURO

Slovinsko

Týdenní - 15 EURO
Měsíční - 30 EURO

U slovinské dálniční známky si neodpustím pár slov. Jak můžete sami vidět z cen uvedených výše, jedná se o nehorázně předraženou věc. De facto Slovinsko neuvěřitelně obírá projíždějící turisty, kteří míří do právem populárnějšího Chorvatska.

Nejhorší na tom je, že se jedná pouze o přibližně 40 kilometrový úsek dálnice. Další nepochopitelnou věcí je, že nejlevnější známka má platnost pouze týden -> spousta turistů se do tohoto krátkého časového úseku nevejde.

Možností je zvolit cestu po neplacených úsecích. Cesta je potom, alespoň co se kilometrů týče, o cca třetinu delší. Nevýhodou jsou ale příšerně značené silnice, kdy vzniká velké riziko bloudění a stresových situací.

Mapa

Mapka pro orientaci při čtení možných tras výše ve článku.


Zvětšit mapu

Uživatelské menu
Komerční sdělení
ranktrackr.net