Nin, Chorvatsko


Nin

Městečko Nin leží přibližně 15 km severozápadně od Zadaru. Nachází se v klidné oblasti, díky čemuž je vhodné pro rodinnou dovolenou. Tento fakt navíc umocňuje i hezká písčitá pláž s velmi pozvolným sestupem do vody. Konkrétně to znamená, že aby dospělý člověk měl vodu po krk, tak musí ujít přibližně 100 - 200 metrů a teprve potom se může potápět. Probrodit takovou vzdálenost vodou se ale určitě vyplatí. Budete totiž odměněni skutečně velkou nadílkou různých mušlí a lastur, mezi kterými lze nalézt opravdové skvosty.

Naproti pláži se tyčí velké pohoří, které je krásně vidět a umocňuje v pozitivním slova smyslu zážitek z koupání. Za zmínku určitě ještě stojí přítomnost léčivého bahna, kterým si návštěvníci pláže potírají kůži. Údajně by mělo pomáhat regenerovat pokožku a léčit různé kožní nemoci. Byli jsme svědky, že spousta turistů jezdí pouze a jen za tímto bahnem, je tedy možné, že by mohlo i pomáhat.

Poblíž pláže se nachází plážový bar s dětským hřištěm, kde si můžete zakoupit občerstvení v podobě "fastfoodu". Zde je nutné podotknout, že obsluha této restaurace uměla anglicky, což mě velmi mile potěšilo a díky čemuž jsem se mohl jednoduše domluvit ohledně nesrovnalostí s účtenkou. V žádném jiném a to i velkém letovisku, jako je například Zadar či Biograd na Moru, jsem se bohužel s angličtinou nesetkal.

Jako další pozitivum této pláže uvádím přítomnost zděných toalet, které jsou v areálu plážového baru a jsou bezplatné.

Video z Ninu, které potvrzuje vše výše uvedené můžete najít v tomto článku.

Mapa, aneb kde se Nin nachází

Kde se nachází Nin?

Galerie obrázků z pláže v Ninu

Uživatelské menu
Komerční sdělení
ranktrackr.net