Vodice v Chorvatsku


Vodice

Vodice je populární chorvatské letovisko ležící v oblasti Šibenicko-kninské župy. Konkrétně se Vodice nachází přibližně 11 kilometrů nad Šibenikek. Se svými necelými 10 000 tisící obyvately se Vodice řadí mezi větší chorvatská letoviska.

Do Vodice a okolí míří každým rokem neuvěřitelná spousta turistů, není tedy divu, že se většina místních obyvatel živí právě v oblasti turistického ruchu. Pronajímají především apartmány, soukromé pokoje, nebo pracují v místních hotelech.

Ve Vodici je také přístaviště pro trajekty, které využijí především návštěvníci některého ze spousty ostrůvků v okolí. Například se jedná o ostrovy Žirje, Kaprije, Trijat, Zlarin a Prvić.

Teploty v okolí Vodice

Vodice nejsou až tak moc vzdáleny od Zadaru, takže lze pracovat s teplotami a s předpovědí počasí z článku o počasí v Zadaru. Zjednodušeně řečeno je v této části Dalmácie teplo a teplota moře (vody) bývá také příjemná.

Voda je v oblasti Vodice velmi čistá, což bude pravděpodobně zapříčiněno spoustou ostrůvků v okolí, které slouží jako přírodní filtrace vody.

Ubytování v letovisku Vodice

České cestovní kanceláře nabízejí ubytování ve Vodicích převážně v apartmánech a ve vilách. Najdeme zde ale také i pěkné hotely.

Například turisty oblíbený čtyřhvězdičkový hotel Punta. Tento hotel se nachází na okraji letoviska Vodice, od centra je vzdálen asi 300 metrů a od moře pouze 100 metrů. Stravování je v něm formou bufetu a za poplatek nabízí další wellness služby (sauny, masáže, lázně, apod.).

Většina turistů se bude, především z finančních důvodů, ubytovávat v některém z apartmánu ve Vodicích, které vycházejí několikanásobně levněji.

Výlety do okolí Vodice

V okolí Vodice je několik nádherných míst, která stojí za to navštívit. Především se jedná o Národní park Krka a Národní park Kornati.
Další možností na výlet je výlet ponorkou z Biogradu na Moru, což ocení především děti.

Mapa Vodice


Zvětšit mapu

Na oficiálních stránkách letoviska Vodice lze nalézt mimo jiné i mapu s popiskami. Otevřít ji můžete pod tímto odkazem.

Uživatelské menu
Komerční sdělení
ranktrackr.net