Trogir v Chorvatsku


Trogir

Trogir je chorvatské městečko ležící na západ od Splitu. Vzdušnou čarou je vzdálenost mezi Splitem a Trogirem pouze 15 kilometrů. Trogir se řadí se svými 13 tisíci stálými obyvateli mezi větší chorvatská letoviska.

Jako zajímavost lze uvést, že Trogir byl roku 1997 zapsán do kulturních památek UNESCO.

Za pozornost stojí zástavba městečka Trogir. Samotná obec se totiž nachází jak na pevnině, tak na malém ostrůvku v průlivu a na ostrově Čiovo, se kterým je spojen zvedacím mostem. Toto lze pozorovat na mapě dole pod tímto textem.

Počasí v oblasti Trogir

Jelikož se Trogir nachází ve střední až jižní části Chorvatska, tak jsou zde teploty v letních měsících vysoké a teplota vody (moře) je také v chorvatském nadprůměru. Díky poloze blízké městu Split se můžeme orientovat dle teplot a předpovědi počasí uvedené v článku o počasí ve Splitu.

Moře je v Trogiru a jeho okolí čisté. Pláže jsou převážně oblázkové a betonové. Samozřejmostí v tomto letovisku je udržování pláží a jejich úklid.

Ubytování v Trogiru

Tato oblast chorvatské Dalmácie je velmi oblíbená a to i českými turisty, kteří využívají nabídek cestovních kanceláří na ubytování v apartmánech. Do Trogiru míří každý rok spousta turistů i do hotelů, které zde s polopenzí i dopravou v ceně nevychází vůbec špatně.

Například tříhvězdičkový hotel Villa Kairos, který se nachází přibližně 100 metrů od moře. Snídaně je formou bufetu a večeře výběrem ze 3 menu. Celkově je hotel návštěvníky hodnocený pozitivně. Cena pro ubytování v hlavní sezoně vychází na přibližných 9 000 Kč se vším všudy. To už je hezká cena za týdenní dovolenou u moře.

V Trogiru se mi například ještě líbí hotel Medena. Jedná se o tříhvězdičkový hotel, který má podobné hodnocení jako hotel předchozí. Cena je také přibližně stejná.

Mapa letoviska Trogir


Zvětšit mapu

Uživatelské menu
Komerční sdělení
ranktrackr.net