Problémy s chorvatskými celníky


Kategorie: Zajímavosti z Chorvatska

Problémy na chorvatských hranicích

V posledních letech se v čase dovolených v Chorvatsku z různých informačních médií (televize, rádio, internet) dozvídáme o přehnaných kontrolách na hranicích ze strany chorvatských celníků. Často prý dochází až k sexuálnímu obtěžování.

Když v loňském roce, těsně před naším odjezdem do Chorvatska, bylo slyšet ze všech stran o obtěžujících kontrolách na chorvatských hranicích, tak jsem měl trošku obavy, co nás všechno v průběhu náročné cesty potká. Naštěstí nás žádná kolona, obtěžování a ani důkladná prohlídka nečekala. Vše proběhlo naprosto hladce.

Začínám mít ovšem pocit, že tyto každoroční kontroly jsou pouze na začátku letní sezóny a následně se vše uklidňuje. Nás nic negativního nikdy nepotkalo, ale vždy jsme jeli až v druhé půli července. Možná tedy stojí za zvážení kdy se do Chorvatska vydat.

Každopádně, pokud by se nám ale mělo někdy stát něco podobného, co bylo popisováno v loňském roce, kdy celníci sexuálně obtěžovali slovenskou skupinku, tak bychom se na místě otočili a jeli okamžitě domů. Následně bychom se snažili podniknout další právní kroky.

Ilustrační obrázek kolony - zdroj constructionweekonline.com

Chorvatsko v Evropské Unii?

Jak asi víte, Chorvatsko zatím není v Evropské Unii a zatím ani není jisté, že by se tam v dohledné době dostalo. Předpoklad vstupu Chorvatska do EU je k 1. červenci 2013, ale Chorvaty ještě čeká složitý schvalovací proces. Navíc jezdí do Chorvatska spousta turistů a hlavně ti ze Slovenska podávají místním obyvatelům negativní zkušenosti s EU a jednotnou měnou Euro. Toto by mohlo při případném referendu o vstupu do EU hrát významnou roli.

Pokud ale vše dobře dopadne a Chorvatsko se k Evropské Unii v roce 2013 připojí, tak stejně ještě nějaký čas potrvá, než bude v tzv. schengenském prostoru a otevřou se hranice.

Pokud máte nějaké negativní či positivní zkušenosti z chorvatských hranic, tak je prosím připojte k tomuto článku v podobě komentáře níže.

Komentáře


Nebyly přidány žádné komentáře.

Uživatelské menu
Komerční sdělení
ranktrackr.net