Nejchytřejší stanování v Chorvatsku - na autě


Kategorie: Zajímavosti z Chorvatska

Stan na střeše auta

Při své poslední návštěvě Chorvatska jsem v kempu ve Sveti Petaru na Moru viděl velmi zajímavé řešení stanu. Jednalo se o stan, který byl postavený na střeše auta. Toto jsem viděl poprvé v životě a moc mě to zaujalo.

Tento stan patřil jedné rodině, která projížděla Chorvatskem a na různých místech strávila většinou pouze jeden den. Jelikož nikdy dopředu nevěděli, kde budou spát a kdy se rozhodnou někde zastavit, tak zvolili pro přespávání právě toto řešení.


Když dorazili do našeho kempu, tak již bylo podvečer a všem bylo divné, že se nesnaží rychle připravit nocleh předtím, než se setmí. Jen co se ale začalo stmívat, tak během pár pohybů rukou bylo vše připraveno...

Stan na střeše auta v kempu v Chorvatsku

Stačilo pouze na střeše auta odklopit dřevěnou desku, která zakrývala stan a sama slouží jako podlaha, a bylo hotovo. Potom už stačilo pouze přistavit krátký žebřík a donést z kufru auta spacáky. Celá tato příprava trvala přibližně tři minuty.

Pokud ještě někdy pojedu do Chorvatska pod stan, tak bych takovéto řešení uvítal. Má totiž některé výhody:

  • Rychlá příprava
  • Není zima od země
  • Platí se pouze za auto (bydlí se na jeho střeše)
  • Nehrozí vytopení při dešti (kempy bývají často z kopce)

Bohužel musím upřímně přiznat, že se mi toto asi nikdy nepoštěstí. Pravděpodobně nebudu mít vůli investovat do auta, jehož střecha by takový stan a jeho obyvatele unesla. Například v ČR velmi oblíbená Škoda Fabia má nosnost střechy pouze 75 kg a ostatní osobní auta jsou na tom podobně.

Komentáře


Nebyly přidány žádné komentáře.

Uživatelské menu
Komerční sdělení
ranktrackr.net